Pomoc dla użytkowników strony

10. Jak zrobić, aby we wszystkich przeglądarkach były te same ustawienia strony ?
11. Jak zrobić, aby te same ustawienia posiadać w różnych miejscach ?

Powrót do strony głównej | Powrót do Pomocy

Aby móc uzyskać te same ustawienia niezależnie od miejsca przebywania i posiadanej przeglądarki zastosowano mechanizm kopiowania ID użytkownika. Do tego ID przypisane są wszystkie ustawienia. Wykonanie kopiowania odbywa się w kilku prostych krokach :

1. Skonfiguruj w dowolnej przeglądarce takie ustawienia, jakie chciałbyś skopiować.

2. Przyciśnij link "Pobierz hasło" w dolnej części strony. Zapisz wyświetlone hasło. Będzie ci ono potrzebne za każdym razem do skopiowania ustawień. Zmienia się przy każdym pobraniu nowego hasła.

3. W nowym miejscu lub w innej przeglądarce internetowej wpisz w polu ID swój numer ID a w polu hasło, zapamiętane wcześniej hasło.

4. Wciśnij przycisk "Aktywuj". Jeżeli wpisałeś poprawny numer ID oraz poprawne hasło, wszystkie ustawienia powinny zostać przekopiowane.

Pamiętaj! Numer ID to wyróżnik użytkownika, do którego przypisane są wszystkie ustawienia konfiguracyjne strony startowej. Hasło potrzebne jest tylko po to aby aktywować ID w innym miejscu lub w innej przeglądarce internetowej.

Pamiętaj! Warto pobrać raz hasło nawet jeżeli nie chcesz aktywować ustawień w innym miejscu. Wykonasz w ten sposób kopię bezpieczeństwa swoich ustawień. W przypadku usunięcia Cookie w przeglądarce lub reinstalacji systemu lub jakiejkolwiek innej awarii zawsze będziesz mógł odtworzyć swoje ustawienia.

Hasła używa się po to, aby inny użytkownik nie mógł korzystać z twoich ustawień. Jest ono przypisane jedynie do konta o ID gdzie został wciśnięty link "Pobierz hasło".

Powrót do strony głównej | Powrót do Pomocy